Barack Obama cimkével talált blogbejegyzések
Az elkövetkező évek majd megmutatják, hogy az amerikai világbirodalom hanyatlásával milyen mértékben jár majd együtt az új, regionális birodalmak felemelkedése.
Amerika már nem akarja befolyásolni a közel-keleti folyamatokat.
Lassan kezdjük felfogni, hogy Obama az első nem „nyugati” elnöke az Egyesült Államoknak.
Miért kényszerítette ki Obama az izraeli-palesztin tárgyalásokat, ha ő is tudja, hogy nem sikerülhetnek?
Hírszerzési források szerint az amerikai hadsereg komoly haladást ért el az Irán elleni célzott légicsapások megtervezése terén.
A permanens háború politikája miatt Amerikában már a 2012-es elnökválasztásokon bekövetkezhet egyfajta autoritárius fordulat.
Cimkék: cionizmus, autoritarizmus, demokrácia, permanens háború, Daniel Gordis, Benjamin Netanjahu, Barack Obama, Andrew J. Bacewich, Thomas E. Ricks, Andrew Sullivan, David Petraeus, Stanley McChrystal |
Permalink |
Japán még mindig az Egyesült Államok vazallusa, miközben az Egyesült Államok egyre inkább az izraeli érdekek vazallusának tűnik.
Izraelben most bármi megtörténhet: kirobbanhat egy intifáda, kitörhet egy új gázai háború, bekövetkezhet a szakítás az Egyesült Államokkal, új kormány alakulhat, vagy maradhat minden a régiben.
Obama a világ legnagyobb hatalmának elnökeként úgy viselkedik, mintha az a sors jutott volna osztályrészéül, hogy az elődje által kreált valóságokon töprengjen, és azok medrében sodródjon.
A haiti katasztrófa, amely nem kis mértékben az egész nemzetközi rendszer katasztrófája is, Haiti gyarmati és posztkolonialista múltjában gyökerezik.
Sem a palesztinok, sem az izraeliek nincsenek abban a helyzetben, hogy megtegyék a béke irányába a döntő lépéseket. Ezért az Egyesült Államok elnökére hárul a felelősség, hogy a békefolyamatot elmozdítsa a holtpontról.
Cimkék: Barack Obama, George Friedman, Thomas Friedman, Zbigniew Brzezinski, Stephen Walt, Sarah Palin, J Street, Benjamin Netanjahu, Ehud Olmert, Nagy-Izrael, Likud, cionizmus |
Permalink |
Az amerikai elnök a saját jól felfogott érdekében nem keresztezheti annak a rengeteg ügynöknek, katonának, diplomatának az érdekeit, akiknek a lojalitására szüksége van.
Obama posztimperiális politikát követ egy birodalmi válság kellős közepén.
Ha az EU külügyminiszteri értekezlete december 8-án elfogadja a független palesztin államról és Kelet-Jeruzsálemről mint annak fővárosáról szóló nyilatkozatot, Brüsszel – alig egy héttel a Lisszaboni Szerződés életbe lépése után – a nemzetközi politika egyik főszereplőjévé válhat.
Cimkék: Nicolas Sarkozy, Hillary Clinton, Gilles Paris, Richard Silverstein, Catherine Ashton, Barack Obama, franciaorszag, Svédország, Izrael, Egyesült Államok, Külügyminiszterek Tanácsa, Európai Unió, Jeruzsálem, Palesztina |
Permalink |
Amennyiben a japán miniszterelnök meghátrál, az belpolitikai hitelének elvesztésével járhat. Ha viszont kitart, könnyen lehet, hogy a japán-amerikai szövetség a maga egészében fog megrendülni.
|
Mondd el a véleményed!
Mondd el a véleményed. Az FN aktuális témáival kapcsolatban elmondhatod véleményedet az FN Bemondójában.
Klikk ide!
|