adó cimkével talált blogbejegyzések
Az adóhatósági eljárásban legalábbis nehezen, ugyanis ha valaki nem jelentette be például az illetékköteles ajándékozást, és nem is fizetett utána illetéket – ez a kötelezettsége csak az adóhatóság tudomására jutásától számított 5 év múlva fog elévülni.
A feketegazdaság elleni küzdés lázában égünk jövőre is. Járulékfizetési szempontból már az idén is rájárt a rúd az őstermelőkre, jövőre már adószám is kell nekik és bizony megbüntethetik Mari nénit, ha nem ad nyugtát a kapuja előtt árult házitojásról.
A szálak összeérnek. Nem elég, hogy az illetékhivatalok beolvadtak az adóhatóságba, jövőre a földhivatal hivatalból fogja tájékoztatni az adóhatóságot minden eladott ingatlan áráról is.
Arra kaptam fel a fejem, mikor az index cikkét olvastam az adósaláta-javaslatról, hogy rezeg a léc a lakásszerzési adókedvezmény felett. Vége az uborkaszezonnak, ebben az évben már nem lesz adómentes hetünk.
Már tavasszal sejthető volt, hogy nem lesz népszerű a vendéglátósok körében a „televízió üzembentartási díj”, amit májustól kell fizetniük. Sok bevétel nem is folyt be eddig…
Dicséretes, mennyi mindenre lehet már használni az üdülési csekket. Én is kipróbáltam, nem ment simán…
Tegye csak el a számlát a vásárló, mert őt is ellenőrizhetik, rukkolt elő a minap a „számlatartási kötelezettség” ötletével a pénzügyi tárca, amit rögtön magyarázni és finomítani is kényszerült.
Az a tapasztalat, hogy jogalkotási téren semmi nem történik a nyári szezonban. Most azonban bőven vannak ötletek, tervek, különösen az adózás terén.
Az adóigazgatási eljárásban a postásnak sorsdöntő szerepe van, vagy lehet. Tőle függ, hogy mikor veszem át (ha átveszem, és egyáltalán tudok róla) az adóhatóság tértivevényesen megküldött hivatalos iratát.
Lassan összerezzenünk az APEH szó hallatán akkor is, ha nincs mitől félni. Legutóbb arról értesülhettünk, hogy a pénzügyőrökkel kiegészített rapid-csoportokat is megerősítik, akik gyorsan és meglepetésszerűen csapnak le.
Blog-olvasónk ajánlotta figyelmembe, hogy a bíróság sokszor az adóhatóság szubjektív meghatározásait is elfogadja bizonyítékként.
Tele van a sajtó a vagyonosodási vizsgálatokkal, az APEH felkészült, teljesít, de nem tétlenkedik a másik oldal sem. Szaporodnak azok ügyvédi irodák, adószakértők, akik kifejezetten ezekre az ügyekre szakosodtak. Jó magyar szokás szerint majdnem mindenki jól jár.
Na nem a vendégeknek, hanem a kocsmárosnak. Az áprilistól fizetendő újabb adó a vendéglátóhelyeket, szállodákat terheli.
Az elmúlt napok nyilatkozatai alapján még nem nagyon látszik, hogy az egyébként erre a célra szolgáló éves beszámoló mellett mivel kell még alátámasztaniuk veszteségüket a vállalkozásoknak. Adó helyett adminisztrációt és ellenőrzést ígérnek - a kollektív bűnösség jegyében.
Szinte minden vállalkozás a könyvelőjére testálta az idén már kötelező havi adó- és járulékbevallás feladatait. Hamarosan bünteti is az apeh azokat, akik késnek, vagy hibáznak. A bírságot annak kell fizetni, akitől a bevallás érkezett - vagyis a könyvelőnek. Továbbhárítható-e a felelősség a vállalkozóra?
Adóbevallási szezon van. A legizgalmasabb újdonságokat, lehetőségeket, mindig valamelyik módosító jogszabály átmeneti vagy záró rendelkezései rejtik. Az idei kedvencem a lassan elfogyó adókedvezmények közül a családi adókedvezmény átmeneti szabályozása. Akinek 2005-ben fogant és 2006. júliusáig megszületett gyermeke van figyeljen és számoljon!
Megszoktuk, hogy az adójogszabályokat még azelőtt módosítják, hogy az új rendelkezések hatályba léptek volna. Már tavaly felkészítettek bennünket, hogy 2007-től megszűnik a munkáltatói adóbevallás, amit kitűnően helyettesít majd az úgynevezett ADAM, amikoris az általunk beküldött adatok alapján az adóhatóság elkészíti az szja-bevallásunkat. Aztán ahogy közeledett a bűvös dátum, egyre növekedett az aggodalom is. Az év végi jogszabálymódosító hajrában úgy döntöttek a jogalkotók, hogy inkább mégis készítse csak el a munkáltató az adóbevallást. Vagy mégsem?
Mindenki ismeri azt az illetékkedvezményt, amit akkor érvényesíthetünk, ha egy év alatt eladunk és veszünk is lakást. Igen, a különbözet után kell megfizetni az illetéket. Józan gondolkodású ember úgy gondolná, hogy ha kevesebbért vesz, mint amennyiért eladott, akkor nem is kell illetéket fizetnie, hiszen a különbözet negatív. De nem!
|
Mondd el a véleményed!
Mondd el a véleményed. Az FN aktuális témáival kapcsolatban elmondhatod véleményedet az FN Bemondójában.
Klikk ide!
|