Többen kérdezték mostanában tőlem, hogy tényleg választaniuk kell-e jövőre a nyugdíjuk és a munkájuk között. Igen, lesz olyan, akinek választania kell: a rokkantnyugdíjasok és az előrehozott nyugdíjasok munkavállalását is korlátozzák.
A szakszervezetek szerint a pótsofőrök felvétele, a BKV szerint a sztrájk a jogellenes - feltéve, ha nem biztosítják az elégséges szolgáltatást. A törvény pedig nem tesz igazságot.
Sokan kérdeznek a táppénz-szabályokról, összegyűjtöttem néhány jellemző problémát, mert úgy tűnik nem mindenkinek sikerült követni az elmúlt évek jogszabályváltozásait.
A címbeli hármas együttjárhat már jó egy éve, mióta a gyermek egyéves korától teljes munkaidőben is dolgozhat a szülő. Van azonban olyan bölcsőde, ahová ennyi idő alatt nem jutott el a hír, ezért a címben szereplő szavak közé „vagy”-ot iktatva arra biztatja a szülőket, hogy mondjanak le a gyes-ről vagy vigyék haza gyermeküket legkésőbb ebéd után.
Ellentmondásos értelmezések keringenek, mióta az Alkotmánybíróság egy tavaly év végi határozatában alkotmányellenesnek minősítette és 2007. március 31-el hatályon kívül helyezte a Munka Törvénykönyvének a szabadság átvitelére vonatkozó szakaszát.
Az ekhós jövedelem után nemcsak táppénz, gyed sem jár. A kölcsönzött munkavállalóknak pedig terhesen is felmondhatnak. Hol van itt a Munka Törvénykönyvében olyan szépen megfogalmazott "nők munkajogi védelme?"